Google

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 listopada 2013 14:07

W Zaczarowanym Świecie Bajek…

Realizując założenia programowe dotyczące rozbudzania zamiłowania do utworów polskich twórców literatury dziecięcej, dzieci z grup pięcio i sześciolatków uczestniczyły w spektaklu „Zaczarowany Świat Bajek” w Łowickim Ośrodku Kultury. Wysłuchały interpretacji wierszy Juliana Tuwima „Cuda i dziwy”, „Słoń Trąbalski”, „Lokomotywa”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Ptasie radio” oraz Jana Brzechwy „Leń”, „Zosia Samosia”, „Chrząszcz”. Dzieci żywo reagowały na grę aktorów, zdarzało się,  że razem z nimi recytowały fragmenty utworów. Zadowolone wróciły do szkoły, dzieląc się wrażeniami ze spektaklu.

Interpretacja wiersza „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”

mgr M. Kotecka, mgr A. Lis