Moda prosto z Włoch

Wiosną warto czerpać inspiracje z niezwykle bogatego stylu włoskiego. Włochy od zawsze są ojczyzną wytwornych materiałów i szlachetnych ubiorów. Przez wieki wielkim uznaniem obdarzane były włoskie, wykwintne aksamity oraz jedwabie. Włochy znane są również z wielu znakomitych projektantów oraz wizjonerów mody. Tam ewoluował ponadczasowy, unikatowy styl włoski.
Poniższy przewodnik po omawianym stylu włoskim należy zacząć od jego genezy, czyli tkanin. Biorąc pod uwagę wysokie temperatury i lokalny klimat, wziętymi materiałami są naturalne bawełny, len, czy jedwabie. Włosi są wiernie oddani wysokiej jakości materiałów, które uwielbiają. Jakość premium jest także cechą wielu innych produktów włoskich. Podobnie jest też z modą – to włoscy projektanci wyznaczają kierunki, a włoskie metropolie są gospodarzami najważniejszych imprez modowych na świecie. Jak zatem wyglądają zachwycające „streetwearowe” stylizacje prosto z Włoch?
Elementem koniecznym każdej stylizacji są klasyczne, jednolite koszule. Uszyte z naturalnych tkanin gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza oraz nieskrępowane ruchy. Główną rolę odgrywają podwinięte rękawy oraz rozpięte guziki pod szyją, sprawiające wrażenie niedbałości. W ten sposób Włosi podkreślają swoją oryginalność. Panowie doceniają kolory lokalnej przyrody, dlatego wybierają jasne barwy i wybielone błękity. W nieco bardziej formalnych stylizacjach koszule zyskują eleganckiego charakteru i dopiero wówczas zdobione są krawatami.